ODSTRAŇOVÁNÍ KLÍŠTĚTE A MINIMALIZACE NAKAŽENÍ ZÁKEŘNÝMI CHOROBAMI

Obava z přenosu infekce lymské boreliózy nebo klíšťové encefalitidy je na místě. Zatímco boreliózu přenáší i bodavý hmyz, (například neoblíbený otrava letních večerů pod širákem – komár), encefalitida je přenášená pouze klíšťaty a to způsobem ze zvířete na člověka.

V praxi to znamená, že klíště v lese potká srnu, (která je nositelkou viru, aniž by ji samotnou tento vir trápil), udělá si z milé srny bufet a poté odpadne naplněné a přeplněné virovou nákazou encefalitidy. Vy si s rodinou uděláte piknik pod stromy, klíště vás nebo vaše dítko vyčenichá, zakousne se a problém je tu.

 

Klíšťová encefalitida, jakožto virové onemocnění, napadá mozek a mozkové blány, tedy nic, co byste chtěli mít v repertoáru osobních zážitků ať už sami nebo prostřednictvím vašich dětí. Zajímavé je, že zvířata, myšleno domácí mazlíčci, se těmito chorobami, narozdíl od vás, nenakazí. V případě zvířat se jedná spíše o problém estetický a každý majitel psa určitě bude souhlasit, že není víc nechutných věcí v péči o zvíře, než vytahovat centimetrové klíště po každé návštěvě lesa.

 

 Bohužel, u dětí se dokonce může nákaza po zakousnutém klíštěti projevit jako meningitida.

 

CO S TÍM? EXISTUJE ÚČINNÁ OCHRANA?

 

Určitě ano a to jak v prevenci, tak především v rychlém nálezu zakusujícího se klíštěte. Prevencí je samozřejmě repelent, ideálně aplikovaný bezprostředně před vstupem do lesa nebo do vysoké trávy. Pokud vyhledáváte přírodní produkty, které je možné bez obav aplikovat i na dětskou pokožku beze strachu, že dítku slezou chlupy i s kůží, můžeme vám nabídnout TICK OFF REPELENT. Efektivními odpuzovači klíšťat a bodavého hmyzu, nejen dle osvědčených „babských rad“, ale i na základě mnohaletých studií, jsou Citronela a Geránie. Obě naleznete ve složení TICK OFF REPELENTU

 

POKUD UŽ KLÍŠTĚ NALEZLO SVOU OBĚT...

 

V tom případě přichází na řadu jedinečný, 100% účinný, patentem chráněný přípravek – TICK OFF ODSTRAŇOVAČ.

 

Klíštěti nějakou dobu trvá, než se chobotkem (odborně nazývaným hypostom) prokouše skrz vrstvy naší kůže až ke zdroji potravy – krvi. Proto hledá místa s jemnou pokožkou, jako jsou podkolení jamky, loketní jamky, podpaží, břicho, třísla,… Logicky se klíště nejrychleji zakousne do dětské pokožky. Proto je naprosto nezbytné PO KAŽDÉ NÁVŠTĚVE LESA, TRÁVY, KOUPALIŠTĚ prohlédnout sebe i děti a případný NÁLEZ KLÍŠTĚTE OKAMŽITĚ ŘEŠIT!

 

Nyní nastává důležitá část pro pečlivé přečtení: KLÍŠTĚ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEZAKAPÁVEJTE OLEJEM, NEBO PŘÍPRAVKY NA OLEJOVÉ BÁZI! Zdroj nákazy je ve slinách klíštěte, jakmile se klíště díky aplikaci oleje, másla, gelu, masti, začne dávit a dusit, začne okamžitě víc slinit a tím pádem enormně zvyšujete riziko nákazy! Vzhledem k tomu, že průměrně každé druhé klíště je infikováno, měli byste při odstraňování klíštěte dávat velký pozor a používat pouze přípravky určené k BEZPEČNÉMU ODSTRANĚNÍ KLÍŠTĚTE.

 

JAK FUNGUJE TICK OFF ODSTRAŇOVAČ?

 

Kromě toho, že je přípravek chráněn patentem, je testován. Výzkum a vývoj přípravku a jeho schválení pro humánní využití, zabral více než tři roky.

 

Při nálezu klíštěte na vás, vašem dítku nebo domácím mazlíčkovi, stačí nakapat na klíště, pomocí aplikátoru (tzv. špachtličky) umístěného ve víčku přípravku, tekutinu přípravku tak, aby celé klíště bylo pokryté přípravkem. PATENTOVANOU JEDINEČNOSTÍ PŘÍPRAVKU JE OBSAH LIHU A ÉTHERU, tedy klíště OKAMŽITĚ HYNE a zcela vysychá (a to velmi humánně, protože absolutně nic nevnímá), je to tedy taková euthanasie klíštěte.

 

Díky bezprostřednímu, okamžitému usmrcení klíštěte, nedojde k nadměrnému slinění ani dávení klíštěte, tedy minimalizujete riziko přenosu infekce. Přípravek je schopen penetrovat do usmrceného vysušeného klíštěte a tím celý proces přenosu infekce ukončit. Vyčkejte, až přípravek ztuhne a zaschne a pak jej jednoduše oddrolte (netrhá chlupy, žádná depilace tedy nehrozí). Klíště pak jednoduše pinzetou uchopíte přímo u kusadla (chobotku) a opatrně vytáhnete směrem od pokožky pryč – žádné točení a kroucení, klíště není budík a nenatahuje se jako hodinky.

 

 

Ve spolupráci s týmem VAKOS XT a.s. zpracovala a napsala Ing. Eva Behenská
Pokud vás článek oslovil, nemáme nic proti jeho následnému sdílení, prosíme, respektujte naše autorská práva a uvádějte zdroj a autora. Děkujeme za pochopení!

                                                                                    

«  ZPĚT NA ČLÁNKY

 

ZPRÁVA

Název firmy: VAKOS XT a.s.

vedená v obchodním rejstříku Městského obvodu v Praze oddíl B, vložka 5291

Sídlo firmy a korespondenční adresa:

Pernerova 28a

186 00 Praha 8

Fakturační údaje:

IČ: 25656180

DIČ: CZ25656180

Vaše dotazy, připomínky, návrhy zasílejte: Obchodní oddělení obchod@vakosxt.cz

Objednávky na telefonním čísle:
Telefon: +420 224 819 367 

Fax: + 420 222 327 126

 

 

CHCETE ZŮSTAT V OBRAZE?

 

 

Napište nám svou e-mailovou adresu a už Vám žádné novinky neuniknou.